Ocenění za přínos k rozvoji enviromentálního vzdělávání, výchovy a osvěty ve Zlínském kraji za rok 2010

Letošní jubilejní ročník Krajské konference o enviromentálním vzdělávání, výchově a osvětě ve Zlínském kraji se uskutečnil 25. listopadu 2010 v Uherském Hradišti. Setkání škol, neziskových organizací a veřejné správy je každoročně součástí doprovodného programu mezinárodního filmového festivalu „Týká se to také tebe“. V letošním roce mělo rekordních 140 účastníků. Konference se konala pod záštitou hejtmana Zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka. Tématem letošního ročníku bylo: „Klima kolem nás“.

thumb_DSC02846
Nedílnou součástí konference bylo představení nominací a předání X. ročníku Ceny EVVO – ceny za přínos k rozvoji a stabilizaci EVVO ve Zlínském kraji za rok 2010. Nominováno bylo celkem 37 osobností, škol a školských zařízení, organizací a projektů. Ocenění získalo 12 z nich, dalším sedmi bylo uděleno zvláštní ocenění.

Cenu EVVO mohli získat osobnosti, ředitelé školy či školského zařízení, manažeři neziskových organizací, školní koordinátoři EVVO a pedagogové, pracovníci neziskových organizací, studenti, komunální politici či pracovníci veřejné správy, podnikatelé, školy, neziskové organizace, projekty i rodiny.

Nejdůležitějším kritériem pro nominaci byla dlouhodobost, opravdovost, významný vliv na dění v širokém okolí, viditelný rozvoj projektů a programů v organizaci či regionu, zajímavý počin či projekt, který má širší význam a dosah, jedinečnost i osobní přínos.

Naše škola, ZŠ praktická Rožnov pod Radhoštěm, byla vyhodnocena za nejlepší školu Zlínského kraje v této oblasti činnosti a získala cenu za přínos k rozvoji enviromentálního vzdělávání, výchovy a osvěty ve Zlínském kraji v roce 2010. Za pedagogy a lektory nejvyšší ocenění získal Jaroslav Hlinský z ALCEDA. Ve stejné kategorii získala ocenění i učitelka naší školy, Bronislava Pleváková, která se i v loňském roce zařadila mezi oceněné školní koordinátory Zlínského kraje.Za získané ocenění proto patří velký dík všem pedagogům a asistentům naší školy, kteří se nezištně, se zaujetím a s bezbřehou fantazií věnují enviromentální výchově na naší škole. O to, aby naše škola byla blízká přírodě, se zasloužily paní učitelky Anna Telčerová, Eva Kulišťáková, Marie Leideová, Blažena Janišová, Veronika Škrobáková a asistentky pedagoga Zuzana Hlavicová, Helena Šimurdová, Emilie Tomaštíková, Soňa Kalužová a náš správce sítě Tomáš Drkula.

Součástí konference byla také prezentace a nabídky škol, středisek ekologické výchovy, ekocenter a dalších subjektů. Pro účastníky byly připraveny dva bloky dílen, v nichž si zájemci prakticky vyzkoušeli nápady k výuce ekologické výchovy nebo se seznámili s rozšířenou nabídkou pro možnost rozvoje klíčových kompetencí a s průřezovými tématy, vyučujícími se na školách.

V kategorii Ekologie

Příspěvek zaslal/a admin on 20.4.2011

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky

Předchozí: